top of page

Jak dobrać odpowiednią tarczę?

Zaktualizowano: 8 lutRodzaj segmentu


Tarcze Zenesis charakteryzują się dużym zróżnicowaniem segmentów, przystosowanych do obróbki różnych kamieni. Rodzaj ściernego materiału jest ważnym czynnikiem przy wyborze właściwej tarczy diamentowej.Twardsze granity, takie jak, bengal black, impala, star galaxy (5-6 w skali Mohsa) wymagają nasypu diamentu z bardziej miękką mieszanką diamentu, aby zapewnić odpowiednie zużycie segmentu w optymalnym tempie. Miękki segment jest gwarantem czystego i ekonomicznego cięcia wymagających materiałów.


Odpowiednie tarcze do tego typu materiałów:Bardzo twarde granity, takie jak, Viscount White, Andromeda White, Azul Bahia, Copacabana (7-9 w skali Mohsa) wymagają nasypu diamentu z niesamowicie miękką mieszanką diamentu, aby zapewnić odpowiednie zużycie segmentu w optymalnym tempie. Miękki segment jest gwarantem czystego i ekonomicznego cięcia wymagających materiałów.


Odpowiednie tarcze do tego typu materiałów:Miękkie materiały, takie jak, Marmur Bianco Carrara, Bardiglio (2-4 w skali Mohsa) mają tendencję do szybszego zużycia segmentów. Odpowiedni dobór segmentu jest kluczowym elementem w obróbce tak wymagających materiałów.


Odpowiednia tarcza do tego typu materiałów:Kwarcyty, takie jak, Taj Mahal czy Patagonia, należą do grona twardych materiałów (7 w skali Mohsa). Kluczowym elementem w obróbce kwarcytów jest dobór specjalistycznego sprzętu do obróbki. Segment powinien być odpowiednio przygotowany, pod kątem wymagań trudnego materiału.


Odpowiednia tarcza do tego typu materiałów:

47 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page